Race Results for Niumalu View:
Event 1: Girls 10TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe02:40.0012
(Cece Baliaris, Kimana Lee Cabinatan, Karlie Carvalho, Jeyslen Orial, Amber Pia, Summer Tomlinson)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club02:46.0010
Event 2: Boys 10TimePoints
1Kilohana Canoe Club02:17.0012
(Kamalu Aana-Kaohi, Keahi Aana-Kaohi, Ka'aina Kanahele, Ka'i Makua, Kena Makua, Rhaziah Tacub-Taniguchi)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club02:35.0010
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club0
Event 3: Mixed Boys and Girls 10TimePoints
0Hui Mana O Puuwai Canoe Club0
(Amber Cotter, Christina Kaiwi, Ashley Pearl, Eliana Pimentel, Josie Uits, Kawena Ventura)
1Kilohana Canoe Club02:27.0012
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe02:41.0010
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club02:49.009
4Hokualele Canoe Club02:55.008
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club03:04.000
Event 4: Girls 12TimePoints
1Hokualele Canoe Club02:05.0012
(Kimi Chong, Lele Gonzalez, Maya-Kaiulani PIa-Hoomanawanui, Lei Pompa, Noelani Rose, Grace Ventura)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe02:08.0010
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club02:13.009
Event 5: Boys 12TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe01:52.0012
(Elijah Fernandes, Kamaka Gomes, Connor Kitamura, Mason Martinez, Isaac Nishimoto, Kaimani Villon)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club02:53.0010
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club02:41.000
Event 6: Mixed Boys and Girls 12TimePoints
1Hokualele Canoe Club02:01.0012
(Kimi Chong, Kana Gonzalez, Kawika kealoha, Konapiliahi Kealoha, Lei Pompa, Grace Ventura)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe02:04.0010
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club02:10.009
4Koloa Canoe Club02:12.008
5Kilohana Canoe Club02:19.007
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club02:22.000
Event 7: Girls 13TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe01:58.0012
(Kaili Ann Giminiz , Kaylana Maghanoy, Destiny Melchor, Giordyn Riopta, Robyn Saronitman, Tavion Smith-Lopes)
2Hokualele Canoe Club02:08.0010
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club02:13.009
Event 8: Boys 13TimePoints
1Kilohana Canoe Club01:48.0012
(Devyn Abergas, Kaysen Apilado, Zachariah Costales, Keanuwaiola Fernandez, Allen Isoshima, Zayden Sarmiento)
2Hokualele Canoe Club01:50.0010
3Niumalu Surf & Outrigger Canoe01:52.009
4Koloa Canoe Club02:01.008
5Hui Mana O Puuwai Canoe Club02:10.007
Event 9: Girls 14TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe01:56.0012
(Kiane Camelo, Haylee Garcia-Raquel, Kaili Ann Giminiz , Keridyn Honjo, Koleka Leong-Chow, Robyn Saronitman)
2Kilohana Canoe Club01:58.0010
3Hokualele Canoe Club02:07.009
Event 10: Boys 14TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe01:49.0012
(Hayden Ching, James Cruz, Joshua Garcia, Damien Mokiao-Higashi, Brayden Robia, Keane Tibon)
2Kilohana Canoe Club01:50.0010
3Koloa Canoe Club01:53.009
4Hui Mana O Puuwai Canoe Club01:55.008
Event 11: Girls 15TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe04:11.0012
(Alexia Cruz, Clara Henke, Koleka Leong-Chow, Kaylana Maghanoy, Deija Melchor, Jaira Romero-Robia)
2Koloa Canoe Club04:27.0010
Event 12: Boys 15TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe04:02.0012
(Junah Corpuz, Adonis Llego-Pelletier, Christopher Meisner, Damien Mokiao-Higashi, Trevor Nakasone, Keane Tibon)
UnONiumalu Surf & Outrigger Canoe04:10.000
Event 13: Girls 16TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe04:08.0012
(Kiane Camelo, Haylee Garcia-Raquel, Aubrielle Havens, Koleka Leong-Chow, Deija Melchor, Jaira Romero-Robia)
2Koloa Canoe Club04:11.0010
UnONiumalu Surf & Outrigger Canoe04:20.000
Event 14: Boys 16TimePoints
SCRNiumalu Surf & Outrigger Canoe0
(Junah Corpuz, Edwin Cruz, James Cruz, Joshua Garcia, Cullen Kitamura, Christopher Meisner)
Event 15: Girls 18TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe03:59.0012
(Christina Carney, Nicole Carney, Haylee Garcia-Raquel, Aubrielle Havens, Charel Landford, Calcee Nance)
2Kilohana Canoe Club04:20.0010
3Koloa Canoe Club04:22.009
Event 16: Boys 18TimePoints
1Koloa Canoe Club07:40.0012
(JUSTIN BONACHITA, Braiden Lazaro, Moewai Matsusaka, DONOVAN MIYASATO, Keawe PARONGAO, Denali Viluan)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe08:13.0010
Event 17: Women Novice BTimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club02:05.0012
(Tiffany Caravalho, Liz Carbine, Laurel Coleman, Denise Morrison, Kayden Morrison, Tami Rollins)
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club02:07.000
Event 18: Novice B MIxTimePoints
SCRHui Mana O Puuwai Canoe Club0
(Maryse Dallain, Joshua Owens, Rachael Sullivan, Becky Vogt, Christopher Wedemeyer, Ryan Wong)
Event 19: Men Novice BTimePoints
Event 20: Women Novice "A"TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club04:11.0012
(Maryse Dallain, Ajia Gabriel, Laura Gaudioso, Liz Hagen, Colinda Mahoney, Julie Morioka)
2Kukui'ula Outrigger Canoe Club04:31.0010
Event 21: Men Novice "A"TimePoints
Event 22: Women FreshmenTimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club08:34.0012
(Mandy Gordines, Denise Morrison, Janet Nathanson, Katy Otsuji, Elle Rieza, Sara Watson)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club08:43.0010
Event 23: Men FreshmenTimePoints
1Koloa Canoe Club07:29.0012
(JUSTIN BONACHITA, Anthony Lazaro, Braiden Lazaro, DONOVAN MIYASATO, Lyle Muraoka, Keola Potts)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club07:31.0010
Event 24: Sophomore WomenTimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club08:44.0012
(Cynthia Dazzi, Shirley Gorospe, Fran McDonald, Maureen Murphy, Lisa Olarte-Mayo, Katy Otsuji)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club08:55.0010
Event 25: Sophomore MenTimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe07:22.0012
(Jurell Bautista, Teo Chow, Ioane Ioane, Paris Racca, Raymond Serquina, Christopher Suard)
UnOKaiola Canoe Club07:41.000
Event 26: Women JuniorTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club08:43.0012
(Pi'ilani Arroyo, Laura Gaudioso, Colinda Mahoney, Julie Morioka, Kanani Ornellas, Chandra Rivers)
2Kukui'ula Outrigger Canoe Club09:11.0010
Event 27: Men JuniorTimePoints
1Kaiola Canoe Club07:48.0012
(Vic Allen, Tom Bartlett, Ata Chow, Mark Ishiki, Kim Matzen, Freddie Pardua)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club07:51.0010
3Niumalu Surf & Outrigger Canoe08:11.009
Event 28: Women SeniorTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club13:43.0012
(Ajia Gabriel, Liz Hagen, Anu Herrod, Chandra Rivers, Wendy Schwarze, Rachael Sullivan)
2Kukui'ula Outrigger Canoe Club13:45.0010
Event 29: Men SeniorTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club13:17.0012
(Rocco April, Kawika Moniz, Mike Pemberton, Mike Pemberton, John Teschner, Ryan Wong)
Event 30: Woman Masters (60 yrs)TimePoints
Event 31: Men Masters (60 yrs)TimePoints
Event 32: Women Golden Masters (55)TimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club04:35.0012
(Cynthia Dazzi, Fran McDonald, Denise Morrison, Maureen Murphy, Janet Nathanson, Katy Otsuji)
Event 33: Men Golden Masters (55)TimePoints
1Kaiola Canoe Club04:35.0012
(Vic Allen, Gary Hofacker, Mark Ishiki, Kim Matzen, Mike McHenry, Freddie Pardua)
Event 34: Senior Women Masters (50)TimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club04:35.0012
(Hedy Downing, Shirley Gorospe, Fran McDonald, Janet Nathanson, Lisa Olarte-Mayo, Tami Rollins)
2West Kaua'i Canoe Club04:47.0010
Event 35: Senior Men Masters (50)TimePoints
1Kaiola Canoe Club03:46.0012
(Vic Allen, Ata Chow, Mark Ishiki, Kim Matzen, Freddie Pardua, ANDY Reich)
Event 36: Women Open FourTimePoints
1Kaiola Canoe Club04:25.0012
(Lorna Delacruz, JoJo Ham Young, Julie Hayward, Doneen Stokes)
2Kukui'ula Outrigger Canoe Club04:48.0010
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club04:51.009
Event 37: Men Open FourTimePoints
1West Kaua'i Canoe Club04:25.0012
(Arn Albrecht, Kaimana Omakanim, Mac Rivel, Stephen Spears)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club04:26.0010
Event 38: Mixed Masters (55)TimePoints
Event 39: Mixed Masters (40)TimePoints
1Kaiola Canoe Club03:51.0012
(Lorna Delacruz, Julie Hayward, Shaun Lehman, Kim Matzen, Freddie Pardua, Doneen Stokes)
2West Kaua'i Canoe Club04:06.0010
Event 40: Mixed OpenTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club03:48.0012
(Rocco April, Ajia Gabriel, Liz Hagen, Paul Lemke, Mike Pemberton, Chandra Rivers)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe03:59.0010
3West Kaua'i Canoe Club04:28.009
Event 41: Women Masters (40)TimePoints
UnOWest Kaua'i Canoe Club0
Event 42: Men Masters (40)TimePoints
Note: Races marked * are unnofficial and do NOT count towards State Standings