Race Results for Regatta 1 View:
Event 1: Girls 10TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a2:23.8412
(Iliau Makua, Kanuialoha Makua, Hilina'iikalani Martins, Heanu Sakamoto-Flores, KA'IWAHIE SAKAMOTO-FLORES)
Event 2: Boys 10TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a2:47.6212
(KAPONO AKAKA JR, Maiau Karrati, Po'ohala Karratti, Kukailani Kauwe, Malalaioa Makua, BABA SAKAMOTO-FLORES)
Event 3: Mixed Boys and Girls 10TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a2:32.7012
(Makia Cassel, Bula Labuguen, Kahiau Makua, Kanuialoha Makua)
UnOKilohana Hoe Wa'a2:55.980
Event 4: Girls 12TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a2:08.1512
(Neah Hookano, Harlee-Rose Kanahele, Waianuhea Karratti, Nakiliwanaokala Kauwe, Iliau Makua, Hilina'iikalani Martins)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe2:19.7710
Event 5: Boys 12TimePoints
Event 6: Mixed Boys and Girls 12TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a2:11.4312
(Neah Hookano, Nakiliwanaokala Kauwe, Iliau Makua, Kahu'aina Makua, Kaulana Makua, KUKONA MAKUA)
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club2:40.020
Event 7: Girls 13TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a2:01.6212
(Neah Hookano, Harlee-Rose Kanahele, Coco Kauakahi, Nakiliwanaokala Kauwe, Jada Leone, Iliau Makua)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe2:17.3210
Event 8: Boys 13TimePoints
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club1:56.920
()
UnOKilohana Hoe Wa'a2:01.260
Event 9: Girls 14TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a1:52.9312
(Bri Kanahele, MONTANA KAPAHU, Nakiliwanaokala Kauwe, Jada Leone, Iliau Makua, Kahiau Makua)
UnONiumalu Surf & Outrigger Canoe1:50.480
Event 10: Boys 14TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club1:32.2712
(Dillon Davis, Atticus Fleming, Kai Haroldsen, Benjamin Hartshorn, Mick Menard, Timothy Pierce)
2Kilohana Hoe Wa'a1:46.2110
Event 11: Girls 15TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a3:54.8912
(Leolani Fernandez, Bri Kanahele, Kahiau Makua, Kayla Prigge, NANEA Puu, Aliyah Taba)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe4:11.2810
Event 12: Boys 15TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a3:43.2612
(Bulla Castillo, Jeremiah harper, Brayden Heu-Greenbaum, Kaikena-Leimana Makua, Keanu Niau, SAIGE TURALDE-OYAMOT)
UnONiumalu Surf & Outrigger Canoe4:11.590
Event 13: Girls 16TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a4:07.2312
(Kahiau Makua, ERIN NAWAI, Monsta Numazawa-Pacanas, Makalea Parangao, Kayla Prigge, Aliyah Taba)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe4:12.8610
Event 14: Boys 16TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe3:34.5012
(Kaeden Bandsma, Trevor Barretto, Kai Gokan, Jonathan Morales, WAIPUNA OLORES, William Quetula Jr)
2Kilohana Hoe Wa'a3:35.5410
Event 15: Girls 18TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe3:56.2412
(Kimi Chong, Ani Cruz, Mekayla Finch, Eleiah Gouveia-McCarthy, Kodie Kaina, Stephanie Kanakaole-Lopes)
2Kilohana Hoe Wa'a4:00.6410
Event 16: Boys 18TimePoints
1Kilohana Hoe Wa'a3:30.1212
(Kamalu Aana-Kaohi, Ane Agemotu, Luke de la Pena, MALU KAAWA, KURAMATSU KAHOKULOA, Cole Taba)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe3:43.4510
Event 17: Women Novice BTimePoints
Event 18: Novice B MIxTimePoints
Event 19: Men Novice BTimePoints
Event 20: Women Novice "A"TimePoints
Event 21: Men Novice "A"TimePoints
Event 22: Women FreshmenTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club7:59.2312
(Kati Conant, Maylene Jackson, Kiele Pierce, Nalani Pierce, Wendy Schwarze, Liz Steiner)
2Kaiola Canoe Club7:59.7910
3Kukui'ula Outrigger Canoe Club8:52.999
UnOHokualele Canoe Club9:05.540
Event 23: Men FreshmenTimePoints
1Kaiola Canoe Club6:51.3512
(Marcel Bourbeau, Michael Bryan, Scotty Clifton, Makana Darval-Chang, Shaydon Moises, Wade Yamamoto)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe7:00.7510
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club7:37.280
Event 24: Sophomore WomenTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club8:05.9312
(Alicia Hedlesky, Stephanie Huhn, Maylene Jackson, Kiele Pierce, Wendy Schwarze, Liz Steiner)
2Kaiola Canoe Club8:09.9110
3Hokualele Canoe Club8:32.579
4Kukui'ula Outrigger Canoe Club9:02.788
Event 25: Sophomore MenTimePoints
1Hokualele Canoe Club6:57.3412
()
2Kaiola Canoe Club7:02.9310
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club7:19.339
4Kukui'ula Outrigger Canoe Club7:33.128
UnONamolokama Canoe Club6:59.830
Event 26: Women JuniorTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club7:48.6612
(Kati Conant, Annette Fernandez-Ventura, Alicia Hedlesky, Stephanie Huhn, Nalani Pierce, Liz Steiner)
2Kaiola Canoe Club8:04.6810
3Hokualele Canoe Club9:22.809
Event 27: Men JuniorTimePoints
1Kaiola Canoe Club7:02.1412
(Marcel Bourbeau, Scotty Clifton, Makana Darval-Chang, DURGH KANE, Christian Marston, Buddy Wilson)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club7:20.8610
UnONiumalu Surf & Outrigger Canoe7:45.070
Event 28: Women SeniorTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club11:46.9712
()
2Kaiola Canoe Club12:39.3510
3Hokualele Canoe Club13:13.769
Event 29: Men SeniorTimePoints
1Kaiola Canoe Club10:27.0612
(Vic Allen, Makana Darval-Chang, DURGH KANE, Christian Marston, Shaydon Moises, Wade Yamamoto)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club11:20.7610
Event 30: Woman Masters (60 yrs)TimePoints
0Kukui'ula Outrigger Canoe Club0
(Marti Adams, Heide Cowell, Liz Grechi, Janet Nathanson, Katy Otsuji, Tami Rollins)
Event 31: Men Masters (60 yrs)TimePoints
0Kaiola Canoe Club0
()
Event 32: Women Golden Masters (55)TimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club4:07.5912
(Sharon Ehlers, Liz Grechi, Maureen Murphy, Janet Nathanson, Tami Rollins, LeeAnne Spencer)
Event 33: Men Golden Masters (55)TimePoints
UnOKaiola Canoe Club0
()
UnOKaiola Canoe Club0
UnOKukui'ula Outrigger Canoe Club0
Event 34: Senior Women Masters (50)TimePoints
1Kaiola Canoe Club4:07.5912
(Laola Aea, Annie Allen, Mitzi H-Yamamoto, Robin Jumper, Sophia Oshea, Liane Rivera)
Event 35: Senior Men Masters (50)TimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club3:16.3912
(Tim Beaver, Fred Cowell, Rick Funk, Stan Rollins, Michael Serpa, Mike Shea)
2Kaiola Canoe Club3:20.0110
Event 36: Women Open FourTimePoints
1Kaiola Canoe Club4:23.9812
(Shannon Campanaro, Robin Jumper, Lilia Merrin, Makana Rivera)
2Hokualele Canoe Club4:37.2410
Event 37: Men Open FourTimePoints
0Kilohana Hoe Wa'a0
(Luke de la Pena, MALU KAAWA, Kaina Makua, Moses-Keaukahi Mau-Espirito)
0Kukui'ula Outrigger Canoe Club0
Event 38: Mixed Masters (55)TimePoints
0Kaiola Canoe Club0
(Mitzi H-Yamamoto, Sophia Oshea, Freddie Pardua, ANDY Reich, Liane Rivera, Wade Yamamoto)
0Kukui'ula Outrigger Canoe Club0
Event 39: Mixed Masters (40)TimePoints
0Kaiola Canoe Club0
(Jacob Akaka, Raquel Akaka, Michael Bryan, Kevin Byers, Shannon Campanaro, Robin Jumper)
0Kukui'ula Outrigger Canoe Club0
Event 40: Mixed OpenTimePoints
0Kilohana Hoe Wa'a0
(MALU KAAWA, Kahiau Makua, Kaina Makua, Kaleikaumaka Makua, Moses-Keaukahi Mau-Espirito, Makalea Parangao)
0Kaiola Canoe Club0
Event 41: Women Masters (40)TimePoints
Event 42: Men Masters (40)TimePoints
1Hokualele Canoe Club3:12.4912
()
Note: Races marked * are unnofficial and do NOT count towards State Standings